FAQ

W trosce o jak najlepszą obsługę naszych klientów przygotowaliśmy zestaw odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania FAQ (Frequently Asked Questions). Mamy nadzieję, iż pomogą one w wyjaśnieniu najbardziej nurtujących Państwa kwestii. W celu ułatwienia odszukiwania interesujących zagadnień, odpowiedzi pogrupowaliśmy tematycznie.
PROSIMY O KLIKNIĘCIE PYTANIA, ABY ROZWINĄĆ ODPOWIEDŹ

I. NIVISS

Czym zajmuje się Niviss?

NIVISS jest nowoczesną i ściśle wyspecjalizowaną firmą inżyniersko-produkcyjną, zajmującą się kompleksowym dostarczaniem rozwiązań LED od procesu projektowania, po wytwarzanie gotowych wyrobów . Firma specjalizuje się zwłaszcza w projektowaniu i produkcji modułów LED na bazie diod firmy CREE, jak również gotowych produktów oświetleniowych.

Jak powstała firma Niviss i gdzie ma siedzibę?

NIVISS mieści się we własnej nowoczesnej siedzibie w Gdyni (Polska) o powierzchni 3500m2. Firma wywodzi się z jednego z największych dystrybutorów komponentów elektronicznych w Polsce – firmy MARITEX, powstałej w 1987 roku.

Jakie są referencje firmy Niviss?

NIVISS może pochwalić się statusem CREE LED SOLUTION PROVIDER, będąc autoryzowanym dostawcą rozwiązań LED rekomendowanym przez światowego lidera technologii LED – amerykańską firmę CREE. NIVISS może poszczycić się wieloma prestiżowymi realizacjami na całym świecie. Firma wykonała moduły LED do oświetlenia mostu Śląsko-Dąbrowskiego w Warszawie, wyprodukowała panele RGB wykorzystane w ekranach LED w nowoczesnym obiekcie sportowym w Doha (Katar), oświetliła szereg biurowców, czy też galerii handlowych, jak również dostarcza moduły LED do pojazdów uprzywilejowanych. Firma współpracuje także z czołowymi producentami oświetlenia, wykonując moduły LED na ich potrzeby.

Co jest najmocniejszym punktem firmy Niviss?

NIVISS jest firmą bardzo elastyczną, potrafiącą wykonać projekty od krótkich, po masowe duże partie produkcyjne. NIVISS jest w stanie zapewnić moduły LED na bazie diod CREE w bardzo korzystnych cenach. Zapraszamy do przesyłania zapytań ofertowych.

II. CREE

Jaki jest związek firm CREE i NIVISS?

NIVISS jest autoryzowanym partnerem firmy CREE oraz posiada status CREE LED Solution Provider, który jest dla klientów gwarantem wysokiej jakości produktów NIVISS.

Czy istnieje możliwość dodatkowego wsparcia projektu ze strony CREE za pośrednictwem firmy NIVISS ?

Tak, NIVISS konsultuje istotne projekty z przedstawicielami CREE i istnieje możliwość uzyskania zarówno wsparcia cenowego, jak i technicznego. Regularnie zaprasza także przedstawicieli CREE na różnego typu imprezy targowe, gdzie istnieje możliwość umówienia bezpośredniego spotkania.

III. ZAMÓWIENIA

Jak można nabyć produkty firmy Niviss?

Produkty firmy NIVISS można nabyć za pośrednictwem naszego sklepu internetowego www.shop.niviss.com , jak również przez naszych licznych dystrybutorów. Istnieje możliwość negocjowania cen i uzyskania specjalnych warunków handlowych.

Czy jest możliwe zlecenie opracowania modułu LED pod konkretną aplikację?

Tak, firma NIVISS głównie się specjalizuje w opracowaniach modułów LED, projektując płytkę oraz dobierając odpowiednie diody LED, optykę oraz zasilanie. Firma ma własny Dział Konstrukcyjny oraz laboratorium.

Gdzie znajdę aktualne ceny produktów?

Wszystkie aktualne ceny produktów znajdują się na stronie internetowej naszego sklepu (Klienci z Polski znajdą je na stronie firmy MARITEX). Istnieje możliwość negocjacji cenowych i uzyskania dodatkowych rabatów.

Czy istnieje specjalna polityka rabatowa dla stałych klientów?

Tak – firma NIVISS wdrożyła program nPartner, który oferuje szereg korzyści dla stałych partnerów handlowych w tym specjalne upusty cenowe, wysyłka towaru na koszt NIVISS, darmowe próbki i szereg innych korzyści.

Jak złożyć zamówienie?

Zamówienie można złożyć poprzez sklep internetowy, podglądając aktualne stany magazynowe, jak również mailem, przez formularz kontaktowy oraz faxem.

Jakie są warunki płatności?

NIVISS oferuje klientom możliwość zapłaty przelewem bankowym przed wysyłką towaru, kartą kredytową, pay-pal, pobraniem. Dla stałych klientów oferuje odroczony termin płatności przelewem.

Z jakich kurierów korzysta firma Niviss?

NIVISS korzysta z usług firmy kurierskiej DHL Express oraz UPS, dostarczając przesyłki na terenie całej Europy. Istnieje możliwość wysyłki za pomocą innej firmy kurierskiej na życzenie klienta.

Jaki jest czas realizacji zamówienia?

NIVISS dokłada starań aby towar zamówiony do godz. 12.00 był wysyłany do Klienta w tym samym dniu roboczym. W przypadku braku pozycji z magazynu – termin dostawy wymaga potwierdzenia z pracownikiem handlowym firmy NIVISS. Przeważnie wynosi on od 10 -30 dni.

IV. Technologia LED

Co to jest dioda LED?

Dioda LED (ang. light-emitting diode), dioda elektroluminescencyjna, dioda świecąca – zaliczana do półprzewodnikowych elementów optoelektronicznych, emitujących promieniowanie świetlne.

Co to jest BIN i jak wygląda selekcja diod LED?

Diody LED są odpowiednio selekcjonowane na etapie produkcji w odpowiednie przedziały zwane właśnie binami. Wyróżnić można trzy podstawowe kryteria podziału: strumień świetlny, napięcie przewodzenia oraz temperatura barwowa diody białe) lub długość fali. Należy pamiętać, że zamawiając diody LED otrzyma się diody z określonego przedziału selekcyjnego.

Jakie jest prawidłowe oświetlenie w budynku?

Wszystkie źródła światła w naszych domach lub biurach powinny dać wystarczającą ilość światła, w zależności od czynności które wykonujemy. W pracy wymagającej średniej koncentracji, wystarczy oświetlenie pomieszczenia na poziomie 300 lx. Stanowiska pracy, w tym biurka i komputery powinny być oświetlone na poziomie 500 lx, podczas gdy zadania wymagające dużej precyzji i koncentracji wymagają jasności 750 lx. Dla porównania do oglądania tv i relaksu wystarczy światło na poziomie 20 lx. Poniżej tej wartości ludzkie oko nie jest w stanie rozpoznać konturów twarzy.
Przykłady sugerowanego oświetlenia w pokojach: – salon – główne światło: 100-200 lx; stolik do czytania i pisania: 300-500 lx; stół w jadalni: 300 -500 lx; – stanowisko komputerowe: 500-700lx; – kuchnia – główne światło: 200-300 lx; oświetlenie podszafkowe: 500lx; – pokoje, hole, schody – 50-100 lx; – łazienka: 300-500 lx; – inne przykładowe wartości – rozpoznawanie konturów twarzy 20 lx; słoneczny dzień 10 000 lx.

Czym jest strumień świetlny?

Strumień świetlny (określany także jako moc świetlna) określa promieniowanie emitowane przez źródło światła na fale widoczne dla ludzkiego oka, czyli od około 380 nm do 780 nm. Jednostką strumienia świetlnego jest lumen (lm). Jest to strumień świetlny wysłany w jednostkowy kąt bryłowy (steradian) przez izotropowe punktowe źródło światła o światłości jednej kandeli umieszczone w wierzchołku jednego kąta.

Czym jest temperatura barwowa?

Temperatura barwowa (CCT) to temperatura ciała doskonale czarnego, w której wysyła ono promieniowanie tej samej chromatyczności, co promieniowanie rozpatrywane. Innymi słowy, jest to obiektywna miara wrażenia barwy danego źródła światła. Jednostką temperatury barwowej jest kelwin K.
Temperatura barwowa Źródło światła 2000 K barwa światła świeczki 2800°K żarówka 3000°K wschód / zachód słońca 3200°K światło żarowe lamp studyjnych 4000°K neutralny biały 5000°K zimny biały 5500°K barwa dzienna 10000-15000°K czyste niebieskie niebo 28000-30000°K błyskawica

Standardy definiowania barwy białej: – biały ciepły – temperatura poniżej 3300K, – biały neutralny -temperatura pomiędzy 3300K and 5000K, – biały zimny – temperatura powyżej 5000K.

Czym jest współczynnik oddawania barw CRI?

CRI (ang. Colour Rendering Index) – współczynnik oddawania barw, charakteryzujący źródło światła. Wyrażony jest liczbą z przedziału od 0 (dla światła monochromatycznego) do 100 (dla światła białego). Określa, jak wiernie postrzegamy barwy oświetlonych przedmiotów. Im współczynnik ten jest wyższy, tym barwy są lepiej oddawane. Niskim współczynnikiem CRI charakteryzują się np. niskoprężne lampy sodowe, a wysokim światło słoneczne. W pomieszczeniach w których postrzeganie kolorów nie jest najważniejszym warunkiem.

Zdjęcie poglądowe – produkt zgodny z opisem może się różnić od przedstawionego na zdjęciu (kształt, kolor, inne cechy)